Můj příběh

Miluji výlety a smysluplně strávený čas s dětmi. Díky mým tipům mohou být i Vaše dny barevnější, cesty autem veselejší a výlety s dětmi zábavnější.

Můj svět

Užíváme si s dětmi poznávání blízkého i dalekého okolí, podnikáme výlety na zajímavá místa, cesty autem jsou stále větší zábavou. Domov opouštíme s klidem a bez stresu.

Zní to jako sci-fi?

Na začátku byly ale odjezdy plné stresu - máme všechno? Stihneme všechno naskládat do auta, než dítě začne usínat? Stihneme tam dorazit, než se prcek probudí? Cesty byly často protkány řevem.
 
Zmocňovaly se mě obavy, že se naplní předpovědi okolí: s dětmi se nedá cestovat. A náš svět se na několik (mnoho) následujících let smrkne na nejbližší hřiště a dvě vánoční cesty k babičkám.

Osudové ztroskotání

Když jsem jednou v noci "ztroskotala" se řvoucí autosedačkou na asfaltce mezi lesy a musela se vrátit k návštěvě a přespat u ní, rozhodla jsem se, že takhle to dál nejde. 

Monteco?

Pustila jsem se do studia dětské duše a začali jsme "trénovat". Když jsem objevila Montessori kurzy, naše cesty nabraly zcela jiný směr. Pochopila jsem mnoho o dětském vnímání světa a došlo mi mnoho souvislostí. Objevila jsem příčiny dětského pláče i oboustranné frustrace.

Dnes se chci o své zkušenosti a nabité znalosti podělit s vámi a podpořit všechny, kdo se bojí vyrazit s dětmi dál, než na nejbližší pískoviště. Protože čas, který můžeme strávit s našimi dětmi, je krátký. A je škoda nepodniknout něco, na co se nezapomíná.